ЄБРР виділив $10 млн на оновлення транспортного парку ІМК

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) виділяє $10 млн на підтримку українського сільського господарства шляхом інвестицій у транспортний парк групи ІМК.

Як говориться у повідомленні банку, кредит ЄБРР супроводжується фінансуванням $3 млн від Фонду чистих технологій на закупівлю нових зерновозів із низькими викидами.

«Проєкт підвищить ефективність зернової логістики ІМК і забезпечить підтримку експортної спроможності компанії. Підвищення стійкості ІМК, своєю чергою, допоможе зберегти людський потенціал компанії та джерела засобів для існування її працівників», — пояснюють у ЄБРР.

Зазначається, що кредит підтримується внеском Нідерландів до фінансованого донорами Спеціального фонду кризового реагування ЄБРР у формі часткової гарантії в межах пакету стійкості ЄБРР, який реалізується у відповідь на розв’язану росією війну в Україні. Передінвестиційний юридичний аналіз проєкту підтримується з Фонду співробітництва Японії та ЄБРР.


Для довідки: ІМК є інтегрованою сільськогосподарською компанією в Україні. Напрями діяльності: виробництво сільськогосподарських культур (кукурудза, пшениця, соняшник); зберігання сільськогосподарських культур; виробництво молока. ІМК обробляє 120 тис. га землі, розташованих в Полтавській, Чернігівській та Сумській областях. Компанія була заснована 2007 року. У 2021 році IMК отримала чистий прибуток в розмірі $78,7 млн і EBITDA $110,3 млн. ІМК є однією з 10-ти найбільших аграрних компаній в Україні. У травні 2011 року відбулося розміщення акцій ІМК на Варшавській фондовій біржі.

ЄБРР збільшив свої інвестиції в Україні з початку російського вторгнення у лютому 2022 р. Банк пообіцяв інвестувати в Україну €3 млрд протягом 2022-2023 р., з яких вже інвестовано €1,7 млрд, а також додатково залучено €200 млн від партнерських фінансових організацій.