Великий виробник харчових продуктів Терра побудує новий завод в Україні

Один з найбільших в Україні виробників круп і пластівців “Терра” планує побудувати новий завод в Україні. Загальна сума інвестицій може становити $20 млн. Про це розповів у коментарі Zaxid.net комерційний директор компанії Олександр Ясинський.

Для запуску нового виробництва розглядають області на заході країни – Львівську, Тернопільську або Рівненську. Спочатку планувалося масштабувати роботу у Харківській області, де “Терра” вже 25 років функціонує виробництво. Але згодом керівництво компанії вирішило побудувати новий завод у більш безпечному регіоні.

“Зараз ми визначаємося з майданчиком для будівництва… У нас великі вимоги до території: потрібна залізнична колія, транспортний вузол, інфраструктура, люди. Нам важлива логістика – і до споживачів в Україні, і для експорту”, – говорить Ясинський.

Також компанія шукає партнера для інвестицій у новий завод і веде переговори з іноземним банком про відкриття кредитної лінії. Оскільки вартість нового виробництва у кілька разів вища, ніж вартість розширення у Харківській області, яка становила б $5 млн.

“Терра” планує переробляти на нових потужностях 300 тис. тонн сировини на рік, що дозволить виробляти 150 тис. тонн продукції. Окрім звичного асортименту компанії – крупи, борошно, пластівці, каші та супи швидкого приготування, у планах –  запуск гречаної лінії та лінії з переробки кукурудзи.

Також на заводі хочуть побудувати свою біокотельну і виробляти “зелені” тепло та електроенергію для забезпечення потреб виробництва. Запустити нове виробництво можуть вже за рік.