В Україні запускають експеримент з розвитку марикультури

Міністерство аграрної політики та продовольства України розпочинає експериментальний проєкт з розвитку морської аквакультури.

Як говориться у повідомленні міністерства, експеримент триватиме два роки.

«Експериментальний проєкт з розвитку марикультури — прецедент для України. Вперше представники бізнесу зможуть орендувати частину акваторії моря для розвитку марикультури. Сьогодні ми презентуємо акваторії, в яких можна буде вирощувати молюсків та ракоподібних. Нам також важливо зрозуміти перспективи України в світовій торгівлі у галузі марикультури», — розповів заступник міністра аграрної політики та продовольства Віталій Головня.

Зазначається, що Україна — морська держава, і марикультура —  перспективний напрям розвитку економіки. Але в законодавстві не було визначено чіткого алгоритму надання бізнесу в користування частин акваторії моря. Тому Мінагрополітики та Держрибагентство ініціювали такі законодавчі зміни, і була прийнята відповідна постанова уряду.

Також у міністерстві уточнили, що Україна має значний потенціал для розвитку національної марикультури. У результаті розвитку галузі на внутрішній ринок постачатимуться  цінні харчові  і доступні для громадян морепродукти, також це підвищить зайнятість населення, забезпечить розвиток малого і середнього бізнесу та економічний розвиток. Крім того, широкомасштабне впровадження такої діяльності дозволить підвищити загальну продуктивність екосистем та розширити біологічне розмаїття.