Урожай зернових очікується на рівні майже 74 млн т

Валовий збір зернових і зернобобових культур в 2021 р може досягти 73,8 млн т, що на 13% перевищує показник попереднього сезону. У тому числі валовий збір пшениці очікується на рівні 27,5 млн т (+ 10%), ячменю – 8,0 млн т (+ 2%) і кукурудзи – 35,7 млн ​​т (+ 19%).

Такий прогноз зробили аналітики ІА «АПК-Інформ».

«Позитивні прогнози обумовлені досить хорошими умовами перезимівлі озимих культур, сприятливими умовами для сівби ярих культур, а також ціновими трендами, що складаються протягом 2020/21 МР і залишають високим інтерес до основних культурах», – пояснюють експерти.

При поточних тенденціях внутрішнього споживання зерна прогнозований обсяг виробництва в майбутньому сезоні може сформувати експортний потенціал українського зернового ринку на рівні 54,2 млн т, що на 19% перевищує показник поточного МР (45,5 млн т) і всього на 1% менше рекордного показника сезону-2019/20 (54,9 млн т). В т.ч. експортний потенціал пшениці очікується на рівні 19,8 млн тонн (+ 13%), ячменю – 4,3 млн т (+ 1%) і кукурудзи – 29,5 млн т (+ 27%).

«Не дивлячись на позитивні попередні прогнози, достатньо високими залишаються виробничі і торгові ризики. Зокрема, посушливі умови, що стали звичними для клімату України, цілком можуть мати негативний вплив на посіви ранніх культур на заключних етапах вегетації і на посіви пізніх культур в період формування врожаю.

З торгової точки зору для України залишаються високими як конкурентні ризики на ключових ринках, так і ризики нетарифного регулювання.

Крім того, після поточного досить спокійного сезону урожай зернових близько 74 млн т може стати черговим випробуванням на міцність внутрішньої логістичної системи », – прогнозують аналітики.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *