Скільки та які об’єкти приватизують до кінця року — ФДМУ

До кінця року Фонд державного майна України (ФДМУ) хоче продати майже 200 об’єктів, щоб підвищити надходження до державного бюджету.

Про це повідомили в пресслужбі ФДМУ.

Аукціони малої приватизації проведуть через систему Prozorro. Продаж стосуватиметься 188 об’єктів. Їх загальна балансова вартість оцінюється в понад 1,36 млрд грн.

Серед активів, які планується приватизувати, є Зарубинський спиртзавод (балансова вартість 245,4 млн грн), Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів (52,2 млн грн), Бджільнянський спиртзавод (68,2 млн грн) і багато інших.

В.о. голови ФДМУ Олександр Федоришин наголосив, що процес продажу держмайна є ключовим для створення відкритої та інноваційної економіки України.

«Приватизація сприяє розвитку підприємництва, привертає інвестиції, сприяє створенню нових робочих місць та збільшенню податкових надходжень», – зазначив він.

З початку 2023 року ФДМУ вже успішно провів 335 аукціонів через систему Prozorro. В цих аукціонах взяли участь 1725 потенційних інвесторів, і в середньому було 5,15 учасника на кожному аукціоні. Загалом, у поточному році від приватизації державних активів до державного бюджету надійшло майже 2,7 млрд грн.