Найбільший в Україні виробник замороженого хліба та круасанів відновлює роботу

Хлібозавод «ЧАНТА МАУНТ» на Київщині є приватним підприємством, яке спеціалізується на виготовленні заморожених хлібобулочних виробів та до руйнації російськими снарядами було найбільшим в Україні промисловим виробником замороженого хліба та круасанів.

«Завод обладнаний двома виробничими лініями. Перша лінія — виготовлення неформового хліба: чіабати, багетів, булочок; друга — виготовлення виробів з листкового тіста: круасанів з різноманітними начинками, штруделів, равликів тощо. Лінії були оснащені високотехнологічним обладнанням від провідних європейських виробників. До обстрілу тут працювало 140 осіб», — розповіла AgroPortal.ua директор ТОВ «ЧАНТА МАУНТ» Олена Тараненко.

За місяць на підприємстві виготовляли до 400 т продукції, що налічувала більше 60 номенклатурних позицій.

16 березня 2022 року завод «ЧАНТА МАУНТ» був обстріляний російськими системами залпового вогню «Град». Внаслідок пожежі частково постраждали обладнання та виробничі приміщення та повністю згоріли цех пакування та склад готової продукції. Також згоріло 90 т готової продукції. Збитки підприємства було оцінено в 5 млн євро.

За словами Олени Тараненко, наразі за рахунок власних та кредитних коштів їм вдалося відновити виробничу лінію з виготовлення круасанів, оскільки вона менше постраждала від обстрілів, ніж лінія чіабати. Лінія круасанів працює з травня 2023 року та майже вже наростила довоєнні обсяги.

Олена Тараненко, директор ТОВ «ЧАНТА МАУНТ»

Для відновлення лінії чіабати нам потрібно 6-8 місяців, але це за умови наявності близько 2 млн євро. Таких коштів, на жаль, немає. Держава також поки що не в змозі компенсувати нам втрати. Тому доводиться поступово накопичувати ресурси та потроху вкладати у відновлення заводу. Також ми отримали урядовий грант на 8 млн грн, німецький грант на 1 млн грн, значну фінансову допомогу від благодійного фонду «Відновлення хлібної галузі Пуратос Україна». Всі ці кошти будуть спрямовані на відновлення лінії з випікання хліба.

Грантові кошти були направлені на закупівлю обладнання для охолодження та заморожування хліба, а також на демонтаж підлоги знищеного складу готової продукції.

«Завдяки високій відповідальності колег наші заявки на два гранти (урядовий та німецький) були прийняті з першого разу. У кожного гранту свій порядок видачі. Так, отримання урядового гранту регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 21.06.2022 №738, німецького, USAID та інших — міжнародними компаніями та фондами, які є ініціаторами чи засновниками цих фондів», — ділиться досвідом Олена Тараненко.

Керівництво підприємства відмічає, що проблем із сировиною майже не мають. Лише інколи буває складно знайти борошно вищого ґатунку належної якості. Зараз на заводі 40 працівників. Та після повного запуску знову буде працювати не менше 140 осіб.

Продукція ТОВ «ЧАНТА МАУНТ» реалізується як на внутрішньому ринку, так і зовнішньому. На полиці супермаркетів потрапити нелегко, але завдяки високій якості продукція присутня вже майже в усіх мережах.