Зростання цін на вершкове масло в Україні випереджає світове

На українському ринку масла спостерігається справжній бум, який супроводжується стрімким зростанням цін.

Про це говориться у повідомленні «Інфагро».

«Вартість масла на світових ринках також зростає, але не так швидко і суттєво, як в Україні. Схоже, вітчизняні промислові споживачі занадто переймаються певним дефіцитом масла в Україні й готові поповнювати запаси за будь-яку ціну», — пояснюють аналітики.

Споживання масла в Україні зросло, але і виробництво, ймовірно, знаходиться приблизно на рівні минулого року, водночас експорт суттєво впав. Спрогнозувати подальші зміни на світовому ринку масла зараз не може ніхто. В кінці осені не виключено і зниження цін, вважають фахівці.

«Виробники можуть продовжити піднімати ціни, хоча й зрозуміло, що наслідки такої цінової політики негативно відобразяться на обсягах продажів.

Зважаючи на високий рівень цін, заводи намагаються подовжити сезон виробництва власного масла. Не дуже стримують їх у такому прагненні навіть високі ціни на сировину та відносно низькі — на суміжні СЗМ та казеїн. Як для осені, жовтневі показники виробництва непогані, але приблизно на третину менші порівняно минулим роком», — додають експерти.