Рекламний ринок відновився на 35% у 2023 році: названо основні воєнні тенденції

Український рекламний ринок за підсумками першого кварталу 2023 року відновився на 35% до аналогічного періоду довоєнного 2021 року. Про це повідомляє “Детектор медіа”.

Зазначається, що дедалі більше бізнесу повертається до маркетингової активності.

Наразі у класичних медіа найактивніша категорія – це фармацевтика. Вона відновилася найшвидше і в 2022 році – на початку 2023 року домінувала в телеефірі. Водночас на performance-каналах (реклама через Google, Facebook, Instagram тощо) лідирує e-commerce. Також на рекламний ринок повертаються дедалі більше ритейлерів та FMCG (товари повсякденного попиту).

Значну частку ринку продовжує займати телебачення, особливо після відокремлення частини телеканалів від національного телемарафону (створення “1+1 Україна”, ICTV2 та інших для трансляції розважального контенту).

Що стосується інших медіа, то і зовнішня реклама, і радіо не зменшили своїх довоєнних часток інвестицій. В умовах дефіциту бюджетів багато рекламодавців наново відкрили можливість радіо охоплювати багато людей за невеликі гроші.

Водночас за темпами відновлення лідирує performance. Значно зросло споживання відеоконтенту на смартфонах. Отже, і витрати на відеорекламу продовжуватимуть зростати.

Одним із найважливіших трендів сучасного ринку аналітики називають зростання використання української мови та запитів українською. Якщо перед повномасштабною війною частка україномовного трафіку в Україні становила лише 30%, на початку 2023 року вона перевищила 50%, і така тенденція зберігається.