Енерговитрати складають 40% собівартості тепличних овочів

Ринок тепличних овочів відчув скорочення виробництва, зумовлене здорожчанням енергоносіїв.

Таку думку висловив директор комбінату «Дніпровський» Сергій Задорожний в інтерв’ю «Голосу України».

Він зазначив, що на комбінаті працює проста формула: у кілограмі овочів — кубометр газу. Торік для підприємства ціна сягала 90 грн, а з урахуванням усіх інших затрат — фонд оплати праці (30%), насіння та агроматеріали (20-30%) — собівартість наближатиметься до 270 грн.

«Нині ціна газу становить 15 грн за куб. Тому собівартість — 60 грн. Це за умови, якщо господарство працює на повну потужність. Але через те, що з 23 га теплиць другий сезон поспіль задіяно лише половину, баланс енерговитрат змістився до 40% собівартості. До того ж у доларовому еквіваленті зарплата працівників значно знизилася», — пояснив Задорожний.

Позначилися й перебої з електрикою і застосування генераторів.

«Для нас один день взимку без світла означав, що про сезон можна забувати — рослини гинули, ми все втрачали, — розповів Сергій Задорожний. — Наприклад, колеги з Київщини вирішили зовсім не запускатися — і вже другий сезон потужне підприємство простоює».

За його інформацією, від досвітлювання відмовилися в ряді великих господарств.

На думку овочівників, конкурувати з імпортним продуктом вітчизняні виробники можуть лише за рахунок якості. Споживач повинен відчувати різницю між «пластиком» та смачною їжею.