На Хмельниччині побудують тепличне господарство

Тепличне господарство збудують за проєктом «ХАБ розвитку овочівництва у Теофіпольській територіальній громаді». Реалізацію профінансує U-LEAD.

Про це говориться у повідомленні організації «U-LEAD з Європою».

«Овочі, вирощеними місцевими виробниками, — це всього 10-15% від потреб громади, а понад 80% овочевих культур ввозяться з інших областей України або імпортуються з-за кордону. В умовах повномасштабної війни така ситуація загрожує продовольчій безпеці, тож цим проєктом вони сформують власну базу вирощування овочів», — розповів керівник регіонального офісу в Хмельницькій області Дмитро Василенко.

Впроваджуватиме проєкт ГО «Територія нових змін». Головна його мета — підвищити здатність комунального підприємства «Теофіпольлісвод» вирощувати основні групи розсади та овочів у теплицях. У межах проєкту передбачається:

  • створення тепличної інфраструктури площею до 500м²;
  • навчання персоналу;
  • реалізація пілотних заходів з вирощування овочів.

«Також експерти проаналізують наявні потреби і запити вразливих категорій населення. Безоплатно надаватимуть саджанці для індивідуального вирощування на присадибних ділянках, а економічно активним домогосподарствам і малим фермерським господарствам громади надаватимуть посадковий матеріал та навчатимуть працівників», — говориться у повідомленні проєкту.