Черкаський завод Ostchem виставили на продаж

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб планує продати борги виробника хімічних добрив Черкаський «Азот» (входить до азотного холдингу Ostchem).

Про це повідомляє The Page з посиланням на дані ФГВФО.

Стартова ціна лота становить 1,9 млрд грн. У заставі за вказаним кредитом, зокрема, перебувають понад 10 тисяч основних засобів, а саме — виробниче обладнання, трубопроводи, міжцехові комунікації, кабельні розводки, компресори, кабельні комунікації, холодильник регенерації тощо.

Також у заставу передано власне комплекси будівель і споруд цехів загальною площею понад 130 тис. м², майже 29 га землі, зокрема, із цільовим призначенням «землі промисловості», а також залишки природного газу обсягом понад 36,3 млн м³.

Саме підприємство опинилося на торгах у межах забезпечення кредиту ліквідованого «МР Банку» (нова назва російського «Сбербанку»).

Як пише видання, цей аукціон уже не відбувся у січні 2023 року. Тоді директор із корпоративних комунікацій Group DF Олег Арестархов заявив, що аукціон не вплине на роботу підприємства.

«Азот» і далі працює й виконує всі 100% укладених із фермерами контрактів. Завод продовжить виробляти й відвантажувати добрива чітко відповідно до укладених угод», — зазначив він.


Для довідки: Ostchem  азотний холдинг Group DF, який об’єднує найбільших виробників мінеральних добрив в Україні. До нього входить «Рівнеазот», Черкаський «Азот», а також Сєвєродонецький «Азот» та «Стирол» (не працюють і перебувають на окупованих територіях).