Для українців запустять програму національного кешбеку: як працюватиме

За оплату послуг та товарів, вироблених в Україні, громадянам буде компенсуватись частина суми на спеціальну картку.

Протягом 2024 року в України запуститься спеціальна програма національного кешбеку «Купуй українське», повідомив президент Володимир Зеленський під час заходу «Зроблено в Україні» 26 лютого.

За цією програмою українцям повертатиметься частина коштів, витрачених на певні товари українських виробників. Правда для цього їм знадобиться окрема картка, однак про це наразі деталей немає. Як і переліку товарів, на які буде розповсюджуватись програма.

За його словами, програму за його дорученням наразі активно розробляє Кабінет міністрів. Головна мета — зробити так, щоб українські гроші залишилися в Україні та працювали тут.

«Це податки, це зарплати наших воїнів, це можливості нашої держави, зокрема й оборонні. Уже готують параметри українського кешбеку: фінансові й технічні», — зазначив президент.

Зеленський додав, що нова платформа «Зроблено в Україні» в перспективі стане майданчиком для постійного прямого діалогу держави та бізнесу.

Також він анонсував інші державні програми, які допоможуть вітчизняним виробникам масштабувати свою роботу.

Конкретну інформацію президент не надав, однак зауважив, що це будуть державні гранти, кредити, стимулювання виробництва та попиту через український кешбек, допомога на зовнішніх ринках.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що вже ухвалена постанова про популяризацію товарів українського виробництва, зокрема бренд «Зроблено в Україні».

«Сумарний прогнозований ефект зростання споживчого попиту – це +0,14% нашого ВВП, це понад 22 000 нових робочих місць, це понад 4 млрд грн додаткових надходжень до бюджету», – розповів він.

Однак звідки держава буде брати кошти на кешбек для українців, не уточнили ні президент, ні очільник уряду.