В Україні цьогоріч побудують овочесховищ на 40 тис. тонн

Українські аграрії 2024 року наростять будівництво потужностей для зберігання овочів удвічі порівняно з попереднім роком.

Таку думку висловив директор ТОВ «Толсма Текнік» Олесь Капітанчук у коментарі агентству «Інтерфакс-Україна».

«2023 року фермери власним коштом без будь-якої допомоги побудували 15 овочесховищ. Колеги оцінювали побудовані торік потужності в 10 тис. т, але думаю, що вони були вдвічі більшими, адже тільки «Толсма Текнік» побудувала на 10 тис. т. Відповідно, в Україні 2023 року було побудовано потужності близько 20 тис. т, із яких 70% — для зберігання цибулі, по 15% — моркви та картоплі. Станом на лютий поточного року вже надійшли замовлення на будівництво сховищ на понад 25 тис. т, які будуть призначені переважно для цибулі», — сказав він.

Олесь Капітанчук додав, що торік період підписання контрактів припав на квітень-травень. Відповідно, не всі компанії ще озвучили свої плани.

Він прогнозує, що 2024 року в Україні можуть бути побудовані сховища для зберігання овочів і картоплі потужністю близько 40 тис. т.

Абсолютно всі проєкти будуватимуться коштом самих аграріїв. Для багатьох із них сезон-2023 став доволі вдалим завдяки високим цінам на овочі, які були суттєво вищі, ніж у довоєнний період.

На думку фахівця, розміщуватимуться потужності зі зберігання у центрі та на заході України, саме в ці регіони зміщується промислове овочівництво.