Як маркетологу (не) бути людиною-оркестром: добірка інструментів

Рано чи пізно кожен маркетолог чи людина, яка пов’язана з цією сферою, помічає, що різноманітність завдань сягає тих висот, де спеціаліст вже перетворюється на людину-оркестр. Потрібно зробити все за всіх із сьогодні на сьогодні, але бажано ще на вчора. Кількість завдань зростає, а дедлайни чомусь не стають довшими, проте результат хочеться втримати на високому рівні.

Ділюся добіркою перевірених інструментів, що допоможуть максимально якісно втілити кожен проєкт, коли залишився з ним сам на сам. Так, це не замінить повноцінний відділ, але значно спростить життя маркетологу-одинаку та підсилить раптово необхідні скіли.

Та й зараз, під час повномасштабної війни, не всі можуть дозволити собі мати широкий штат. Ба навіть з власною крутою командою спеціалістів завжди потрібно бути готовим замінити будь-кого з цього маркетингового механізму.

Це шпаргалка для тих, кому потрібно швидко отримати навички в іншій спеціальності, делегувати завдання або скоротити час на його виконання.

Writesonic

Програма-помічник для написання тексту, що працює на базі ШІ

Коли немає часу на роздуми перед білим аркушем на екрані, допоможе Writesonic. І навіть якщо результат буде неідеальним, на редагування піде значно менше зусиль, щоб причепурити креатив для блогу, лендингу, соцмереж, імейлів чи SEO-текстів. Або, як це було в нас на одному івенті, створення та доопрацювання 300 передбачень-побажань для клієнтів зайняло лише 1 годину.

До того ж, інструмент містить Chatsonic, який може бути непоганою альтернативою ChatGPT та Bard.

Stable Diffusion

Зручний інструмент для генерації зображень 

Звісно, повністю замінити дизайнера Stable Diffusion не зможе, але якщо навчитись якісно користуватися промптами (короткими текстовими інструкціями), то можна отримати гарну візуалізацію того, що вам потрібно, чи показати референси власних ідей.

І навіть якщо лише вчишся ним користуватися, то ось тут є багато згенерованих зображень із «правильними» промптами. Треба просто підібрати ідею та стиль, що подобається, і адаптувати під свій запит.

Attention Insight

Ресурс для прогнозування зорової уваги на зображеннях

Інструмент, який допоможе розібратися, куди статистично дивиться аудиторія, яка бачить ваш креатив або сайт. Це допоможе правильно розташувати елементи й основні акценти, щоб отримати кращий результат. Ми використовуємо його під час розробки наших сайтів.

Тож, якщо у вас ще немає такого досвіду, ви зможете дізнатись, як усе оформити задля залучення більшої уваги потенційних клієнтів.

infocus.assist

Сервіс професійних онлайн-асистентів

Уміння делегувати — це ще той біль. Знаємо по собі настільки, що створили та запустили власний продукт — асисти допомагають мені та всій команді вправно закривати таски та дихати вільніше. І роблять це 24/7 як із повсякденними завданнячками, так і з бізнесовими.

Асисти можуть виконати будь-який запит: від організації персональних подорожей до підбору приміщення для івенту чи пошуку постачальників товару. Також асисти можуть забрати у вас робочу рутину та розробити ідеї для контенту, написати пресреліз, підібрати інфлюенсерів чи потенційних партнерів, проконсультувати перед складанням договору, допомогти в аналізі конкурентів або в отриманні страхових компенсацій та багато іншого.

Narakeet та AudioLDM 2

Інструменти для озвучування ваших креативів

На випадок, коли потрібно швиденько озвучити креативи, а часу чи бюджету (а зазвичай і того, й іншого) на реального спеціаліста не вистачає, то можна звернутися до ось таких суперзручних сайтів для створення войсоверу за вашим текстом. І як ще один приємний бонус — вони можуть генерувати інші звуки для відео.

До речі, ми вже застосовували їх для войсоверу реклами та коротких відео на івенті. Вийшло топово, але довелося трохи погратися з налаштуваннями.

Tome AI

Сервіс для створення презентацій, які ви собі уявили

Якщо потрібно швидко щось структурувати для ділової зустрічі або зробити драфт, а тоді продовжити працювати, взявши його в основу, то цей сервіс може дуже виручити. Потрібно лише надати Tome AI необхідну інформацію, а інструмент вже сам структурує її, оформить у слайди, згенерує зображення і придумає тексти.

Отже, коли наступний раз ви залишитеся сам на сам із завданнями, де потрібно більше експертності або ефективності, спробуйте інтегрувати інструменти з нашої добірки, щоб отримати допомогу та скористатися безкоштовними бенефітами.

Сподіваюся, що з таким гайдом ви зможете швидше закрити ті самі дедлайни, які, можливо, палають прямо зараз, поки ви читаєте цю статтю.

mmr.ua