ШІ-інструменти для розвитку eCommerce бізнесу

Ще зовсім недавно всі ми сприймали штучний інтелект як складну, майже футуристичну концепцію, але хочемо ми того чи ні, AI активно «штурмує» бізнес світ. Станом на минулий рік, принаймні кожен третій бізнес (35% світових компаній) вже інтегрували ШІ в робочі процеси, в той час як 42% розглядають можливість використання технології в майбутньому.

Світова статистика використання ШІ бізнесами

Світова статистика використання ШІ бізнесами

Фото: IBM Global AI Adoption Index 2022

Навіщо ШІ eCommerce бізнесам?

Експерти очікують, що в 2023 році світовий ринок ШІ сягне пів трильйона доларів США, де основною рушійною силою cтануть хмарні сервіси, віртуальні асистенти та розмовний AI.

Все це нібито створено для автоматизації eCommerce бізнесу, який залежить від якісного клієнтського сервісу, маркетингового контенту, зберігання та аналізу великих обсягів даних споживачів. Більш того, низка тулів ШІ здатна не лише пришвидшити конкретні процеси в середині існуючого eCommerce бізнесу, але й створити його з нуля, варто лише обрати найбільш дієві.

Тули ШІ, які точно не підведуть

Без довгих передмов, тримайте невеличкий перелік тулів, які без особливих зусиль «прокачають» ваш eCommerce бізнес чи допоможуть запустити його. Для зручності розбив їх на категорії аби кожен міг знайти собі інструмент за потребою.

Створення eCommerce cайтів

Wix ADI

Wix ADI — це конструктор веб-сайтів на основі штучного інтелекту, який значно спрощує процеси побудови красивих онлайн-магазинів, лендингових сторінок і решти елементів структури веб-сторінок. Таке рішення стане особливо слушним для тих, кому бракує технічних навичок чи азів кодування.

Framer AI

Дійсно вражаючий конструктор веб-сайтів та онлайн-магазинів, який дозволяє створювати повний дизайн сторінки за допомогою однієї текстової підказки. Просто введіть короткий опис того, що ви хочете бачити й спостерігайте за магією. Якщо вам не сподобається певна кольорова гама чи дизайн, ви завжди можете отримати альтернативний результат від ШІ одним натисканням кнопки.

Створення продуктових описів

До буму Chat GPT, який ми наразі активно опановуємо для написання продуктових описів в Нandmade-Hub UA, нашим улюбленцем був Jasper.ia.

Jasper.ai

Jasper.AI використовує штучний інтелект для написання якісних продуктових описів. При цьому він має безліч додаткових функцій як-то можливість генерування релевантних ключових слів, оптимізації описів для кращого ранжування в пошуковій системі та оцінка їх продуктивності з часом. І все це за лічені хвилини.

eCommerce, AI

eCommerce, AI Фото: freepik.com

ChatGPT

В залежності від ваших потреб, цей хмарний чат-бот на базі ШІ здатен створити для вас не лише чудові продуктові описи, але й рекламні тексти, блоги, сценарії вебінарів і навіть код для вашого веб-сайту. Ба більше, ChatGPT можна інтегрувати безпосередньо в онлайн-магазин або веб-сайт, де він відповідатиме на запити клієнтів більш ніж 95 мовами.

Peppertype.ai

Peppertype.AI використовує ШІ для написання переконливих продуктових описів. Вони надають бібліотеку готових шаблонів для різних маркетплейсів (наприклад, Amazon), щоб знайти ідеальний варіант для продукту. Також є опція рерайту, що дозволяє легко перетворити старі описи на нові.

Створення персоналізованих рекомендацій продукції

Clarifai

Потужна платформа персоналізації на базі ШІ оптимізує пошук товарів, пропонуючи клієнтам найкращі продукти на основі їх попередніх вподобань. Завдяки цьому eCommerce підприємці збільшують конверсію, зменшують відмови й підвищують обсяги замовлень.

Vue.AI

Vue.AI надає рішення на основі ШІ для покинутих продуктових кошиків, що допомагає eCommerce підприємцям залучати більше покупців, збільшувати повторні відвідування сайту та поліпшувати конверсії через персоналізований контент та багатоканальні ретаргетингові кампанії.

Створення eCommerce маркетингових кампаній

Albert.ai

Це платформа на базі ШІ, що допомагає eCommerce бізнесам оптимізовувати свої рекламні кампанії та вимірювати їх ефективність.

Ocoya

Платформа контент-маркетингу на основі ШІ забезпечує автоматичне створення та планування контенту для соціальних мереж і блогів. Вона інтегрується з усіма популярними соціальними мережами, а також платформами електронної комерції, такими як Shopify і WooCommerce.

SEO оптимізація

Surfer SEO

Surfer SEO легко інтегрується з WordPress та іншими платформами CMS, дозволяючи зручно оптимізувати ваш контент для SEO (навіть під час написання). Цей інструмент аналізує ключові слова та контент ваших конкурентів, а потім визначає оптимальну частоту використання таких ключових термінів у вашому власному контенті.

SE Ranking

Цей ШІ інструмент для SEO оптимізації надає широкий спектр функцій, спрямованих на збільшення органічного трафіку вашого веб-сайту. Він включає трекінг ефективності ключових слів і аналіз їх в порівнянні з конкурентами. Крім того, він має інструменти для аудиту сайтів та повної оптимізації контенту.

Створення Email-маркетингових кампаній

Bluecore

Платформа автоматизації маркетингу, основана на ШІ, надає можливість створювати імейл-кампанії з персоналізованими рекомендаціями товарів. При першому відвідуванні сайту клієнтами, цей інструмент дозволяє взаємодіяти з ними за допомогою спеціальних поведінкових та продуктових тригерів.

Flowrite

Цей ШІ інструмент використовує ваші підказки, зазвичай декілька коротких речень, для створення унікальних персоналізованих імейлів. За бажанням, ви можете одним кліком змінити тон вашого повідомлення з повсякденного на офіційний або будь-який інший.

eCommerce, AI

eCommerce, AI Фото: freepik.com

Клієнтська підтримка

Watson Assistant

Цей інструмент призначений для «розумного» обслуговування клієнтів цілодобово за допомогою розмовних систем ШІ, що значно знижує витрати на гуманізовану підтримку користувачів.

Boost.ai

Boost.ai — це проста у використанні розмовна платформа ШІ, яка допомагає командам клієнтської підтримки автоматизувати свою роботу. Наразі цей чат-бот інтегрується з Zendesk, Salesforce, Messenger та іншими програмами.

eCommerce аналітика

DataRobot

DataRobot розробили платформу на основі ШІ під назвою AI Cloud for Retail для роздрібних торговців. Вона автоматизує процес створення аналітичних моделей для eCommerce бізнесів, зокрема прогнозування попиту на товари на основі поточних купівельних звичок споживачів.

Salesforce Einstein

Ця платформа на базі ШІ надає можливість отримувати статистичні дані щодо попередньої взаємодії з клієнтами, які можна використовувати для покращення відносин, визначення пріоритетності потенційних клієнтів і розробки кампаній з метою збільшення продажів.

Оптимізація лістингів та просування продуктів

InData Labs

Цей інструмент розпізнавання зображень на основі ШІ дозволяє eCommerce бізнесам маркувати тегами та організовувати зображення продуктів, спрощуючи їх пошук в мережі.

Klevu

Пошукова платформа на базі ШІ, яка забезпечує клієнтам підбір бажаних продуктів на основі їх попередніх запитів в мережі.

Створення візуального контенту

Smartzer

Це відеоплатформа на основі штучного інтелекту, що дозволяє eCommerce підприємцям створювати інтерактивні відео для ефективного просування товарів. Вона має інтеграцію з популярними платформами електронної комерції, такими як Shopify, Magento, BigCommerce і WooCommerce.

Midjourney

Генеративний інструмент на основі ШІ, який створює унікальні зображення з використанням текстових підказок. Ця зручна та проста у використанні платформа вважається одним з найкращих AI-генераторів у світі, хоча деякі зображення, які вона створює, можуть бути трохи нестандартними.

Тож обирайте свій список інструментів, що допоможуть вам успішно увірватися в eCommerce! А якщо бажаєте дізнатися більше про цю сферу — чекаю на вас у своїх соцмережах.

Автор:Микола Серветник

Керівник відділу Upgrade компанії Handmade-Hub UA