Зеленський дав старт риболовній реформі

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про вдосконалення держрегулювання в галузі рибного господарства, який запускає масштабні зміни в рибній галузі.

Як говориться у повідомленні Державного агентства меліорації та рибного господарства, Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення державного регулювання в галузі рибного господарства, збереження та раціонального використання водних біоресурсів та сфері аквакультури» започатковує наймасштабніші зміни у рибному господарстві за часів незалежної України.

«Цей євроінтеграційний документ спрямований на створення сприятливих умов ведення рибного бізнесу в Україні та є надзвичайно важливим для системного реформування рибного господарства. Він дасть змогу докорінно змінити ситуацію в галузі та стане поштовхом для її розвитку. Ми не зупиняємося на досягнутому та наразі працюємо над цілим пакетом законодавчих реформ, що дозволять покращити становище українського рибного господарства вже сьогодні», — поінформував т.в.о. голови Держрибагентства Ігор Клименок.

Так, закон України №7616 покликаний запровадити інноваційні методи державного управління та сучасні механізми цифровізації галузі рибного господарства шляхом:

  • створення Єдиної державної електронної системи управління галуззю;
  • запровадження самого механізму декларування права на рибальство в електронній формі;
  • створення передумов для простежуваності походження водних біоресурсів;
  • забезпечення всіх без виключення риболовних суден засобами дистанційного контролю;
  • уніфікації всіх видів спецвикористання водних біоресурсів для наукових цілей;
  • встановлення законодавчих вимог до рибоприймальних пунктів, як вагомого важеля для обліку виловлених водних біоресурсів і продукції з них;
  • врегулювання орендних правовідносин та спрощення процедури надання в оренду гідротехнічних споруд для здійснення аквакультури тощо.

«Законопроєкт розроблявся для максимального врахування побажань всіх гравців ринку, а також гармонізації законодавства України з нормативною базою країн ЄС. Вдячний всім, хто долучився до напрацювання цього основоположного документу. Впевнений, що вже цьогоріч галузь відчує перші позитивні зміни від його реалізації», — додав Ігор Клименок.