Мережа АТБ скоротилася на десятки супермаркетів, але залишилася найбільшою в Україні – рейтинг продуктових ритейлерів

Найбільшим продуктовим ритейлером 2023 року залишається мережа АТБ, незважаючи на втрату 122 торговельних точок – за час війни мережа скоротилася до 1176 супермаркетів. Про це повідомляє Асоціація ритейлерів України (Retail Association of Ukraine, RAU).

Загалом перша трійка продовольчого ритейлу у топ-10 залишається незмінною багато років. Слідом за АТБ у рейтингу найбільших продуктових мереж, як і раніше, йде компанія Fozzy Group, яка об’єднує мережі “Сільпо”, “Фора”, Fozzy Cash&Carry, Le Silpo і “Thrash!Траш!”, що сумарно дають 726 магазинів порівняно з 785, які працювали до війни.

Третє місце – у VolWest Retail (магазини “Наш Край” і Spar) – 258 магазинів порівняно з 267, які працювали до війни.

Багато компаній з рейтингу скоротили свої мережі за час війни. Водночас, агрохолдинг МХП збільшив кількість своїх точок “М’ясомаркет” на 153%. Якщо до війни нараховувалося 179 магазинів, нині – 245.

Також зросла мережа ритейлера “Сім23”, яка має вже 173 магазини у західних регіонах і майже щомісяця відкриває нові. А мережа “Файно маркет” з Кропивницького наростила присутність на ринку до 148 магазинів, або майже на 14%.

Мережа АТБ скоротилася на десятки супермаркетів, але залишилася найбільшою в Україні – рейтинг продуктових ритейлерів - фото 1