Збитки та боротьба за корпоративні права: акціонер виробника Моршинської розповів про роботу холдингу

Українські та британські акціонери IDS Ukraine, найбільшого виробника бутильованої води в Україні, зокрема “Моршинської”, оскаржують арешти активів у судах першої інстанції. Про це розповів в інтерв’ю “Forbes Україна” один з акціонерів Всеволод Білас.

За його словами, заарештовано 100% корпоративних прав, а не частки тих опосередкованих акціонерів, до яких держава має питання.

“Безумовно, в умовах війни з Росією держава повинна захищати свої інтереси і, якщо потрібно, впроваджувати санкції. Ми, акціонери IDS Ukraine, це розуміємо, але прагнемо донести до судів і свою позицію: існують ще інші акціонери, права та законні інтереси яких порушуються через арешт всіх корпоративних прав компаній групи IDS Ukraine“, – вказав бізнесмен.

Також він зазначив, що слідчих дій поки не було. Арештом держава убезпечила себе від зміни власника. А будь-які подальші слідчі дії зазвичай призводять до дестабілізації операційної діяльності.

Крім того, за підсумками січня-вересня поточного року підприємства групи IDS Ukraine отримали 146,7 млн грн чистого збитку проти чистого прибутку в 523,1 млн грн у 2021-му. Показник EBITDA за цей період впав утричі, до 226,8 млн грн, наголосив Білас.

Він додав, що війна істотно впливає на фінансові показники українських компаній. При цьому бізнес IDS Ukraine є стійким та має резерви для продовження діяльності.

Так, продаж продукції групи впав на 28%. Через паливну кризу та тимчасові збої в ланцюгах поставок сировини та матеріалів була значна інфляція логістичних витрат та собівартості виробництва. Компанія була змушена підвищити ціни, переглянути та знизити витрати до можливого мінімального рівня.

Нагадаємо, 23 листопада Бюро економічної безпеки повідомило про передачу Агентству з розшуку та менеджменту активів корпоративних прав семи підприємств з виробництва та продажу питної води. Йшлося про холдинг IDS Group Ukraine, до складу якого входять торгові марки “Моршинська”, “Миргородська”, “Аляска” та “Аква Лайф”.