Імпорт різко зріс у листопаді: до України активно завозили нафтопродукти та генератори

У листопаді поточного року імпорт товарів до України зріс на $228 млн та сягнув $4,8 млрд. Про це повідомив заступник міністра економіки – торговий представник країни Тарас Качка.

Головними чинниками зростання стало збільшення закупівель нафтопродуктів на 111 тис. тонн, до 672 тис. тонн. Також різко збільшився імпорт генераторів. За місяць завезли обладнання на $119 млн, що у 2,5 раза більше, ніж у жовтні.

“Попри негативний тиск на торговельне сальдо ці показники свідчать про інтенсивне постачання товарів, необхідних для проходження зими в умовах потенційного блекауту“, – вказав заступник міністра.

Водночас експорт минулого місяця залишився на рівні жовтня – $3,83 млрд та 9,12 млн тонн. Зміни склали “плюс” $25,8 млн та 93 тис. тонн, тобто є незначними, в межах 1 в. п., наголосив Качка.

Аграрний експорт становив 7,2 млн тонн, подолавши позначку 7 млн ​​тонн з початку вторгнення РФ. Це дуже близько до довоєнного січня, коли показник становив 7,8 млн тонн. Лідери експорту – кукурудза, пшениця, руда, ріпак, соняшникова олія, насіння соняшника та соя.

Традиційною залишається географія експорту – до ЄС продали товари на $2,63 млрд. В імпорті також Євросоюз є ключовим постачальником – $2,36 млрд. Крім того, продовжують зростати продажі до Китаю – $936 млн, що є близьким до довоєнного рівня.