ЄС виділить €1 млрд на розширення «шляхів солідарності»

Європейський Союз має намір виділити €1 млрд на покращення функціонування «шляхів солідарності».

Про це йдеться у спільній декларації Європейської комісії, Чехії, Польщі, Румунії, Словаччини, Молдови, України, Європейського інвестиційного банку, Європейського банку реконструкції та розвитку та Групи Світового банку.

Як зазначається, «шляхами солідарності» було транспортовано понад 15 млн т українських сільськогосподарських товарів.

«Однак «шляхи солідарності» досягають меж пропускної здатності, вузькі місця залишаються, а витрати на логістику високі. Для підтримки та подальшого збільшення пропускної спроможності ми мобілізували значні інвестиції за допомогою різноманітних існуючих програм ЄС і національних програм», — говориться у повідомленні.

Так, Європейська комісія терміново виділить €250 млн грантів на розвиток «шляхів солідарності». Фінансування піде на мобільне обладнання, щоб скоротити час очікування та покращити пересування через пункти пропуску та під’їзди до них.

Інструмент підключення Європи (CEF) направить €50 млн на збільшення пропускної здатності «шляхів солідарності».

Європейський інвестиційний банк планує інвестувати до кінця 2023 р. до €300 млн у модернізацію доріг та залізниць, а також транскордонні транспортні проєкти.

Європейський банк реконструкції та розвитку має намір інвестувати €300 млн у «шляхи солідарності».

Крім того, Група Світового банку готує екстрений проєкт для проведення ремонту залізничної та дорожньої інфраструктури, пошкодженої внаслідок війни, з виділенням до $100 млн у 2023 р. Обговорюється відновлення залізничної інфраструктури та мультимодальної логістики в Румунії та Республіці Молдова до кордонів України.