Яке пиво обирають українці під час війни

Бренд-маркетингова агенція Grape та Durnev Sales вперше під час війни провели найбільше в Україні дослідження вподобань пива українцями. В опитуванні взяли участь 7452 особи віком від 18 років.

«Пиво — один з найпопулярніших алкогольних напоїв в Україні. Нам стало цікаво зафіксувати як саме зараз, під час війни, виглядає споживання пива українцями: які бренди пива обирають українці, що виділяють у смаках, де його купують та які чинники впливають на формування улюбленого бренду.

Команда Олексія Дурнєва через свою медійну платформу залучила до дослідження аудиторію через власні сторінки в інстаграмі та телеграм-каналі. Тож ми отримали об’єктивну картину споживань пива з початком нового сезону-2023 у стані війни. Також ми з’ясували актуальні смаки українців і цим дослідженням можемо допомогти краще розвиватися всій індустрії — виробникам пива і суміжних продуктів, торговим мережам, маленьким крафтовим пивоварням і великим компаніям», — поділився засновник бренд-маркетингової агенції Grape Юрій Гладкий.

Дослідження показує, що більшість опитаних українців, майже 33%, вживають пиво раз на місяць, ще 30% — раз на тиждень і 26% — декілька разів на тиждень. Варіант «Не вживаю пиво» обрали всього 287 учасників опитування — це 3,98% від загальної кількості.

Список брендів, які обирають найчастіше, досить широкий. Майже всі учасники опитування вказували декілька варіантів, і були перелічені майже всі доступні в Україні марки. Найчастіше називали:

  • Corona – 25,6%;
  • Hoegaarden – 21,1%;
  • Перша приватна броварня – 19,2%;
  • Львівське – 18,1%.

Окрім них можна виділити ще 12 пивних брендів — лідерів опитування за кількістю голосів: Stella Artois, Carlsberg, Hike, Уманьпиво, Чернігівське, Оболонь, Varvar, Warsteiner, Жигулівське, BeerMix, Балтика, 2085.

Учасники опитування, які вживають пиво декілька разів на місяць чи на рік, вказують, що споживають більше навесні та влітку. Серед тих, хто не вживає, зараз досить популярні аргументи: «Не вживаю з початку війни» та «Не буду вживати до перемоги».

Серед сортів та видів пива впевнено лідирує світле пиво, його обирають 46,5% опитаних. На другому місці — нефільтроване (28,3%), а на третьому — темне (17,1%). А от пиво з ароматизаторами чи з різними смаками вподобали всього 0,5%. Варто зазначити, що часто на вибір певного виду пива впливає атмосфера навколо та настрій.

0,5 л — обʼєм, якому віддає перевагу значна більшість, це майже 49% опитуваних; 20% споживачів обирає 0,33 л і 18% голосують за пиво в літрових пляшках. Більш ніж половина респондентів обирає пиво в скляній тарі, за нею йде банка і пластик.

Купують пиво найчастіше в супермаркетах, спеціалізованих магазинах чи магазинах біля дому. У закладах, барах, пабах чи пивоварнях це роблять лише 1,1% респондентів. Цю тенденцію чудово ілюструє переважний вибір місця вживання — 64,5% п’ють пиво вдома, коли є вільний час.

За матеріалами пресрелізу