77 млн гривень для бізнесу в рамках еРобота: хто претендує

Прагнучи стимулювати підприємництво та економічне зростання, уряд України оголосив, що надасть бізнесу додатково 77 мільйонів гривень. Це фінансування розподілятиметься в рамках програми «Власна справа», метою якої є допомога людям у відкритті та розвитку власного бізнесу. Заступник міністра економіки України Тетяна Бережна повідомила, що 323 українці були обрані переможцями шостої хвилі заявок та отримають мікрогранти від держави.

Статистика

Люди отримають 77 мільйонів гривень на підтримку створення чи розширення свого бізнесу. Лише цього року 1555 українців отримають мікрогранти на суму майже 370 мільйонів гривень.

Серед одержувачів шостої хвилі мікрогрантів 58% становлять жінки, що наголошує на зростаючій ролі жінок-підприємців у бізнес-ландшафті України. При цьому 42% переможців – чоловіки. 75% переможців мають вищу освіту. Більшість родом із Львівської (60 осіб), Київської (42 особи), Рівненської (24 особи), Вінницької (20 осіб), Івано-Франківської (17 осіб) областей та міста Києва (36 осіб).

Одержувачі мікрогрантів представляють різні галузі економіки, серед яких найбільш популярними є оптова та роздрібна торгівля або ремонт автомобілів (96 осіб), також у списку тимчасове проживання та громадське харчування (58 осіб), переробна промисловість (46 осіб).

Більшість одержувачів мікрогрантів мають намір спрямувати кошти на придбання основного обладнання, необхідного для їхньої діяльності.

Програма «Власна справа», хто претендує

Програма «Власна справа» пропонує мікрогранти від 50 000 до 250 000 гривень українцям. Ці субсидії можуть бути використані для покупки чи оренди обладнання, придбання сировини та матеріалів, а також для оренди відповідних приміщень. Програма підтримує як досвідчених підприємців, так і новачків у світі бізнесу. Однак ключовою вимогою для отримання коштів є створення одного або двох робочих місць. За оцінками, одержувачі мікрогрантів лише з 2022 року створять близько 8000 нових робочих місць.

На програму «Власна справа» цього року уряд виділив 1,8 мільярда гривень, що дозволило дати близько 10 тисяч мікрогрантів. Ці значні бюджетні вкладення наголошують на прихильності уряду до розвитку підприємництва та економічного процвітання в Україні.

Підсумок

Програма «Власна справа» є свідченням визнання урядом життєво важливої ролі підприємців економіки країни. Завдяки мікрогрантам бізнесмени-початківці отримують можливість перетворити свої ідеї на реальні проєкти, сприяючи загальному процвітанню України.