Як змінились відсотки за депозитами: деталі

Хоч депозитні ставки і наблизились впритул до максимально можливих показників, фінустанови продовжують поступово їх підвищувати.

Так, за травень показники за гривневими вкладами зросли в середньому до 11,9% — на 0,6 процентних пункти, поступово підтягуючись до очікуваного рівня інфляції (14,8%). Про це свідчать дані Нацбанку.

Разом зі ставками зростає і кількість банківських вкладів. Так, за минулий місяць депозитний портфель банків зріс до 2,06 трлн грн (на 1,7%). Втім, такі показники були досягнуті переважно за рахунок збільшення вкладів з боку підприємств, а не населення.

Громадяни ж збільшили вклади у гривні на 2%. Обсяги валютних депозитів скоротилися на 3,5%.

Чого очікувати далі?

У Нацбанку сподіваються, що банківський сектор буде продовжувати підвищувати привабливість гривневих депозитів, щоб обсяг портфеля зростав і надалі. При цьому, інші експерти ринку сумніваються в тому, що фізособи зможуть отримати ставки понад 17-18% річних.

Враховуючи фактичну інфляцію, депозити для українців скоріше спосіб зберегти цінність власних заощаджень, а не отримати від них дохід. Тобто депозити здебільшого не розглядаються як інвестиційний інструмент.

Але Національний банк України прогнозує, що через уповільнення темпів інфляції реальна прибутковість гривневих депозитів зростатиме. Детальніше про перспективи зростання відсотків за депозитами читайте в матеріалі.