В Астарті запустили проєкти з компостування

ТОВ ІПК «Полтавазернопродукт» (входить до структури агропромхолдингу «Астарта») розпочало реалізацію проєкту з компостування, що стало продовженням досвіду агрофірми «Добробут».

Про це говориться у повідомленні компанії у Facebook.

«Гній — чудове органічне добриво, однак є низка «але», які завдають чимало клопоту через обсяги зберігання, агресивний вплив на довкілля і невдоволення жителів поруч. Наше завдання — мінуси перетворити на плюси», — запевнив заступник генерального директора з агровиробництва ТОВ ІПК «Полтавазернопродукт» Микола Уткін.

За його словами, «Астарта» зацікавлена у виробництві власного якісного компосту в короткі терміни, оскільки це здоров’я ґрунту і вміст корисних речовин у доступній рослинам формі. Якщо вносити свіжий гній у ґрунт, то втрачається значна кількість азоту. В процесі компостування утворюється біомаса, яка містить на 60% більше азоту порівняно зі свіжим гноєм.

«Таким чином ми скорочуємо щорічне складування тисяч тонн гною. Це зменшує вплив на екологію та знижує потребу внесення мінеральних добрив і гербіцидів.

Для виробництва компосту використовуємо причіпний аератор. Перші кагати гною вже переробили», — додав Микола Уткін.


Для довідки: «Астарта» — вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, який здійснює діяльність у Полтавській, Вінницькій, Хмельницькій, Тернопільській, Житомирській, Чернігівській, Черкаській і Харківській областях. До складу холдингу входять цукрові заводи, агрогосподарства із земельним банком близько 250 тис. га і молочні ферми. 7 високотехнологічних елеваторних комплексів компанії розташовані у Полтавській, Хмельницькій та Вінницькій областях. Загальна потужність зберігання 562 тис. т. У 2014 році холдинг ввів у експлуатацію завод із переробки сої в Полтавській області (ТОВ «Глобинський переробний завод»).