Виробництво томатів вийшло на довоєнний рівень

Виробництво томатів у розрізі обсягів 2023 року повернулося на довоєнний рівень.

Таку думку висловила керівник відділу маркетингу оптового ринку сільськогосподарської продукції «Шувар» Тетяна Попович, говориться у повідомленні підприємства.

За її словами, цьогоріч рекордними за обсягами реалізації томатів за останні три роки на майданчику для торгівлі з авто ОРСП «Шувар» стали  серпень та вересень.

«Причина у активізації виробників Західної України. У пошуках компенсаторів херсонської продукції вони наростили обсяги виробництва майже на третину проти минулого року. Тут  йдеться про збільшення площ теплиць та обсягів урожаю томатів як у традиційному для заходу регіоні Закарпаття, так і в суміжних областях, де раніше вирощування томатів не було розповсюдженим», — пояснює експерт.

Додатковим сприятливим фактором сезону стали погодні умови та незначне, але стабільне постачання з Одещини.

Тетяна Попович зауважила, що станом на другу половину жовтня сезон вітчизняних томатів із літніх теплиць можна вважати завершеним. Більшість виробників-одноосібників вже завершили збір і реалізацію свого врожаю, а збори в тепличних комерційних підприємствах поки є невеликими через холодну погоду. Відтак пропозиція на ринку відчутно скоротилась, а ріст цін активізувався.

Станом на 23 жовтня 2023 року на ринку «Шувар» середня вартість вітчизняних томатів складає 58-60 грн/кг та є на 12% вищою від цінової позначки на томати в аналогічний період минулого року.