В Європі почастішали випадки викрадення автомобілів українців під викуп

За кордоном почастішали випадки викрадення автомобілів у українських біженців. Після цього машини пропонують викупити за 30-40% вартості, а якщо власник відмовляється, пускають на розбирання. Про це пишуть Vesti.ua.

Наприклад, у Франції найчастіше викрадають “японців” та “корейців” – Lexus, Toyota, Hyundai, Honda, KIA. Вибирають машини дорожчі та новіші.

“Audi, Skoda, Mercedes, Volvo, BMW та інші не крадуть. Машини пропонують викупити за 30-40% від вартості. Можна спробувати торгуватися, але зазвичай скидають небагато. Якщо господар відмовляється від викупу (там сума завищена), у цьому випадку вона йде на розбирання. Дуже рідко її продають новому власнику”, – розповідає автолюбитель Борис Дмитренко.

Викраденнями нібито займаються такі самі вихідці з України, які об’єдналися з “бандами” з Росії та Грузії.

Як розповідають автомеханіки, крадуть автомобілі найчастіше за допомогою код-грабера – пристрою, що підбирає коди автомобільних ключів. При необхідності зламується захист воріт.

Після цього викрадачі зв’язуються з власниками і пропонують викупити машини. Надають перевагу розрахункам у криптовалюті.

На цьому етапі до схеми залучають посередників, які через Telegram комунікують і торгуються з українцями. У таких каналах можна попросити адміністратора знайти викрадену машину і повідомити про готовність заплатити чи знайти вже опубліковане фото авто.

За словами біженців, на поліцію у цьому випадку не варто покладатися. Успішних історій пошуку викрадених машин в  Європі – одиниці. Тому, щоб захистити авто, фахівці радять придбати і поставити у непомітному місці магнітний GPS – трекер-маячок для відстеження автомобіля.

Також не варто нехтувати різними блокувальниками. І якщо машина не стара і дорога, варто придбати КАСКО.