Київстар хочуть виставити на IPO: що пропонує інвестор

Інвестиційна компанія Shah Capital Management планує провести перший публічний продаж акцій (IPO) компанії Veon, яка  володіє українським мобільним оператором “Київстар”. Про це пише Ain.ua.

Керівник фонду 14 квітня направив листа у Veon, де запропонував план для збільшення ціни акцій компанії вп’ятеро – з близько $19 за штуку до $100.

У Shah пропонують спочатку провести buyback акцій на $200 млн, а в майбутньому використовувати мінімум 50% вільного грошового потоку Veon для викупу акцій до певного моменту. Крім того, інвестфонд має намір продати головний російський актив Veon – компанію “Вымпелком”, вартість якої оцінюється на $2,2 млрд.

Водночас одна з пропозицій Shah стосується компанії “Київстар”, частину якої хочуть або продати іншому гравцю, або вивести на біржу окремо від Veon, наприклад – на Варшавську фондову біржу або NASDAQ.

Як зазначається у річному звіті Veon, показники “Київстару” зростають у всіх напрямках, а спад трендів викликаний повномасштабним вторгненням, а не невдалими діями менеджменту.