В Україні зростає попит на жорнові млини

На українському ринку спостерігається підвищений попит на млини на кам’яних жорнах для виробництва борошна.

Про це AgroPortal.ua розповів Дмитро Павлюк — представник компанії The Miller, яка вже 8 років виробляє жорнові млини в Україні.

Дмитро Павлюк, представник компанії The Miller

Раніше ми здебільшого експортували наше обладнання до різних країн світу. У 2021 році в Україні затвердили нові норми харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку. Відповідно до них, слід надавати перевагу цільнозерновим хлібобулочним виробам із пшеничного або житнього борошна. Тож зріс попит на цільнозернове борошно і на обладнання для його виготовлення — жорнові млини. Окрім того, в цілому зростає інтерес суспільства до здорового і поживного хліба, цільнозернового хліба на заквасці. Ба більше, повномасштабне вторгнення росії спонукало підприємства шукати рішення бути більш автономними, менше залежати від постачальників, від електроенергії. Наші ж млини дають можливість, наприклад, аграріям переробляти власне зерно, мати борошно і хліб. Обладнання споживає мало електроенергії, тому може працювати і в умовах блекаутів від генератора.

Компанія The Miller пропонує 11 моделей жорнових млинів: від побутового ручного до потужного промислового з продуктивністю 250 кг/год. Електричні млини The Miller використовують здебільшого у агровиробництві, борошномельній індустрії, у пекарнях та закладах HoReCa.

«Жорнові млини The Miller переробляють зернові та зернобобові культури, як-от: пшениця, жито, кукурудза, пшоно, гречка, рис, спельта, сухий горох, сочевиця тощо. Є можливість виробляти цільнозернове та сортове борошно, а також висівки. У млинах, оснащених просіювальною машиною, є комплекти сит для отримання борошна різних фракцій. Жорна виготовлені виключно зі спеціально підібраного природного каменю. Вони служать 15-20 років, не дають кам’яної крихти. Їхня структура та візерунок насічок дають можливість отримати дуже тонке борошно. А це і є мета нашої роботи — забезпечити споживачів якісним корисним борошном. Адже саме з хорошого борошна починається хороший хліб», — розповідає Дмитро Павлюк.

За його словами,  корпус обладнання виготовлений з масиву вільхи з елементами дуба. Великі моделі мають металевий каркас. Комплектування, наприклад, двигуни, частотні перетворювачі, підшипники, кабелі, використовують від кращих світових виробників.

The Miller допомагає бізнесу, зацікавленому у виробництві борошна, залучити грантові кошти на придбання обладнання. Команда The Miller підбирає потрібну модель млина, допомагає обрати грантову програму від українських або іноземних донорів, написати та подати грантову заявку.

У компанії  відзначають, що такий формат підходить агровиробникам для переробки зерна на борошно, пекарням для виготовлення борошна свіжого помелу, борошномельням для виходу в нову нішу жорнового борошна. Обладнання цікаве для тих, хто хоче розширити або започаткувати новий бізнес у харчовій індустрії чи вийти на ринок з новою продукцією.