В Україні запрацював венчурний фонд SMG Capital — хто може отримати гроші

В Україні стартувала робота венчурного фонду SMG Capital, розрахованого на фінансову підтримку Українських стартапів. Очікуваний обсяг фонду — $10 млн.

Про це AIN.UA розповів керівний партнер Олександр Шинкарьов.

Станом на початок третьої декади лютого 2024 року SMG Capital зібраний майже на 50 % з власних коштів та вкладень партнерів. Його створили на базі трьох венчурних фондів зі США, Європи та України.

Вектор інвестиційної діяльності — компанії з українськими фаундерами, орієнтовані ринок Сполучених Штатів. Усього планується вкласти кошти в 100 tech-стартапів на ранніх стадіях.

Як зазначив Олександр Шинкарьов, наразі також запускається тримісячна програма для українських стартап-ентузіастів. Її ціль — забезпечити учасників необхідними знаннями, навичками та ресурсами для успішного запуску власних стартапів, приєднання до існуючих проєктів або формування команд.

SMG Builder надає наступні можливості для стартапів:

  • інвестиції в розмірі $25 тис.;
  • можливість стати співзасновником стартапу;
  • простір та знання для пошуку команди для запуску стартапу;
  • рекомендація для завершення стажування від міжнародної компанії.

Майбутні партнери білдера мають можливість стати співзасновниками стартапів, наставниками чи консультантами для допомоги виходу на ринок Сполучених Штатів.

Фонд SMG Capital юридично створено ще у 2021 році. Після початку повномасштабного вторгнення його діяльність була призупинена. Робота відновлена лише цього року.