В Україні з’явився новий виробник шоколаду з какао-бобів
Бренд SoYKa chocolate з’явився рік тому. Його власниця Юлія Савинська релокувала свою кондитерську з Краматорська на Закарпаття, та, не побачивши перспектив збуту своїх десертів, розпочала готувати шоколад.

Про це AgroPortal.ua підприємиця розповіла в прямому ефірі Instagram.

propData.content.image

Юлія Савинська, засновниця бренду SoYKa chocolate

Крафтовий шоколад саме з какао-бобів — це продукт, який ще не дуже поширений. Він не є шкідливим: замість білого цукру додаємо кокосовий, а підсолоджувач замінюємо еритритолом, який має нульову калорійність і вважається найбезпечнішим замінником, оскільки не впливає на рівень цукру в крові.

Сьогодні бренд SoYKa chocolate виготовляє до 40 кг шоколаду на місяць. Какао-боби у виробництві підприємиця використовує з Венесуели та Мадагаскару.

«Я перепробувала в роботі багато какао-бобів — з різних країн, регіонів та навіть з різною ферментацією. Коли боби дозрівають, їх розбивають, зернятка складають у ящики, і вони ферментуються у власному соку 4-7 днів. Після цього їх висушують і відправляють на великі хаби Європи, де їх можуть досушити і лишають на зберігання», — пояснює шоколатьє.

Останню закупівлю вона робила разом з іншими виробниками в Нідерландах.

Крафтовий шоколад можна придбати через Instagram та сайт. А ще — в кав’ярнях Закарпаття та Краматорська. Ціна за батончик — 50 грн. Це вище, ніж масмаркет, але нижче, ніж у крафтярів, які працюють із какао-бобами.