В Україні відкриють чотири лісонасіннєвих заводи

Держлісагентство України незабаром відкриє чотири лісонасіннєві заводи,а у 2023 р. — ще п’ять. Будівництво лісонасіннєвих заводів знаходиться на фінішній прямій.

Про це повідомив голова Держагентства лісових ресурсів Юрій Болоховець.

Відзначається, що перші лісонасіннєві заводи з’являться у Кіровоградській, Волинській, Івано-Франківській та Закарпатській областях.

На Житомирщині вже відкрили перший у регіоні селекційний лісонасіннєвий центр, де щороку вирощуватимуть п’ять мільйонів саджанців. Також розширили лінію виробництва на заводі у Хмельницькій області.

За планом, наступного року — відкриття заводів на Київщині, Чернігівщині, Сумщині та розширення комплексу на Тернопільщині, який вже працює.

Завдяки новим технологіям відновити постраждалі від пожеж ліси вийде вдвічі швидше.

Під час війни лісівники продовжують реалізацію програми «Зелена країна». З початку програми висадили 240 млн дерев. Ліс відновлюють на території згарищ, на суцільних зрубах. Також створюють нові ліси: протягом року — майже 2 тис. га.

«Остання інформація щодо українських лісів датується 2010 р. і не враховує всі території, вкриті лісовою рослинністю. Рік тому Державне агентство лісових ресурсів України ініціювало роботу з дешифрування космічних знімків з метою створення актуальної карти лісів України. На сьогодні згенеровані маски лісів майже для всієї території за виключенням Луганської, Донецької, Запорізької областей та Криму. Як виявилось, в Україні на 1,6 млн га лісу більше, аніж вважається офіційно», — пише голова Держагентства лісових ресурсів.