Птахівники переглядають плани обсягів виробництва продукції через перебої з енергопостачанням

Через напружену ситуацію з енергопостачанням агробізнес опинився в скрутному становищі, зокрема й галузь птахівництва. Зараз вона знаходиться в нетипових умовах, коли внаслідок перебоїв з енергопостачанням порушуються всі технологічні процеси — від інкубації до вирощування молодняка.

Про це повідомив вконавчий директор асоціації «Союз птахівників України» Сергій Карпенко під час онлайн-марафону в межах Українського тваринницького саміту.

«Використання резервних систем живлення не лише суттєво збільшує собівартість виробництва, але й підвищує ризики втрати поголів’я внаслідок можливих збоїв у роботі. Тому більшість птахівників переглядають свої плани на зиму та наступний рік стосовно обсягів виробництва продукції», — зазначає Сергій Карпенко.

Він додає, що якщо потужності з вирощування птиці ще більш-менш забезпечені альтернативними джерелами живлення, то виробництво комбікормів і забій птиці — взагалі в критичному стані.

«Обладнання кормових заводів вимагає певної напруги для запуску та роботи і забезпечення повного процесу виробництва раціону, що на дизельгенераторах неможливо зробити. Тому останнім часом  намагаємося зробити запаси готового комбікорму на 3-4 дні, Завдяки цьому зможемо зберегти поголів’я в разі настання критичної ситуації», — розповідає Сергій Карпенко.

За його словами, наразі торговельні мережі скорочують замовлення продуції птахівництва, щоб зменшити залишки, адже в Україні знижується споживання, що теж негативно тисне на ціни.