В Україні цьогоріч побудували овочесховища на 10 тис. тонн

Україна 2023 року відновила будівництво овочесховищ, яких було побудовано 15 одиниць загальною потужністю близько 10 тис. тонн.

Про це повідомив комерційний директор ТОВ «Ван Дайк Технікс» Андрій Марущак у коментарі «Інтерфакс-Україна».

«У першому воєнному році в Україні було побудовано лише одне сховище потужністю 1 тис. т для зберігання картоплі в Київській області на базі ТОВ «Бровари Картопля». У 2023 році можна говорити про пожвавлення ринку, оскільки було побудовано 15 сховищ потужністю 10 тис. т. До довоєнного рівня інвестування фермерам далеко — 2021 року вони побудували картоплесховищ на 51 тис. т, і це були переважно великі проєкти від 10 тис. т потужності. Тільки два учасники ринку інвестували в проєкти по 2 тис. т», — зазначив він.

За даними Марущака, будували невеликі за ємністю овочесховища фермери Чернігівської, Вінницької, Тернопільської, Львівської, Черкаської областей. Призначені вони переважно для зберігання цибулі (85% побудованих потужностей), а також картоплі (15% потужностей).

Фахівець зауважив, що для будівництва аграрії використовували власні кошти, зароблені від реалізації овочів за рекордними цінами, що встановилися восени-навесні 2022-2023 МР.

Марущак нагадав, що будівництво камери зберігання картоплі потужністю 1 тис. т обходиться фермеру в 10 млн грн. Оптимальним для зберігання овочів є овочесховище на 4-5 тис. т, картоплесховище на 2-3 тис. т. Вони укомплектовуються лінією сортування та фасування, яка залежно від типу та продуктивності коштує від 4 до 20 млн грн.