В Україні розроблять норми управління цифровими активами

Агентство з розшуку та менеджменту активів разом з департаментом кіберполіції Нацполіції, Службою безпеки України та Державним бюро розслідувань прийняли рішення розробити порядок управління арештованими цифровими активами.

Наразі в Україні немає правового механізму для управління заарештованою криптовалютою. Про це йдеться в повідомленні пресслужби агенства.

За інформацією, відсутність правового регулювання у сфері управління цифровими активами через не набрання чинності Законом України № 2074-IX “Про віртуальні активи” змушує зацікавлені сторони шукати актуальні підходи та рішення із зазначеної тематики.

Там додали, що до другої половини 2022 року по 16 жовтня 2023 року АРМА виявило та розшукало віртуальні активи фігурантів кримінальних проваджень на орієнтовну суму 223 531 USDT. За той самий період Агентство спрямувало на адреси криптовалютних бірж понад 19 запитів.

“Учасники групи обговорили управління арештованими віртуальними активами як цифровою річчю (у розумінні ст. 179 Цивільного кодексу України). Вирішено ініціювати створення первинного законодавчого підґрунтя для управління віртуальними активами у вигляді юстованого спільного наказу (методичної інструкції) РНБО, ГПУ, АРМА, ДКП, СБУ та ДБР”, – йдеться в повідомленні.

Документ, зокрема, має врегулювати питання управлінських ризиків та збереження вартості волатильних криптоактивів.

Також учасники домовились про координацію спільних дій у сфері конфіскації віртуальних активів, заблокованих у країнах ЄС у межах санкційного механізму.