В Україні падають обсяги переробки молока

Торік в Україні налічувалося 112 працюючих молокопереробних підприємств, та було перероблено майже 3 млн т молока. Для порівняння — 2022 року переробили 2,72 млн т. Це свідчить, що галузь працює стабільно, хоча показники виробництва окремих продуктів минулоріч знизилися порівняно з 2022 роком.

Про це повідомив голова «Спілки молочних підприємств України» Вадим Чагаровський під час експертної дискусії «Зміни в молочній галузі за два роки війни».

propData.content.image

Вадим Чагаровський, голова «Спілки молочних підприємств України»

Продукції з незбираного молока торік було вироблено 820 тис. т. Вершкового масла виробили 68,3 тис. т (2022 року — 70,6 тис. т), сиру — 88,4 тис. т (2022 року — 89 тис. т), сухого молока — 29,7 тис. т проти 34 тис. т 2022 року, а згущеного молока — 62 тис. т, що на 2 тис. т більше, ніж позаторік.

Вадим Чагаровський додає, що на внутрішньому ринку за другий рік війни відбулося зростання споживання молочної продукції. Причинами є:

  • відносна стабілізація цін на молочну продукцію порівняно з інфляцією (продовольча інфляція нижча, ніж загальна по країні);
  • пожвавлення споживання продукції внаслідок покращення сімейного бюджету військових;
  • повернення частини мігрантів до України (приблизно 1 млн осіб);
  • посилення тіньового ринку (понад 20%);
  • збільшення споживання в сегменті HoReCa.