USAID виділить 367 млн грн на розвиток переробки зерна в Україні

Програма USAID Агро надасть 367 млн грн для співфінансування проєктів з підтримки переробки зернових, олійних та бобових культур.

Про це говориться у повідомленні USAID у Facebook.

Зазначається, що програма має на меті покращити доступ невеликих виробників сільгосппродукції до потужностей з доробки, переробки зернових, олійних та бобових культур на продовольчі, кормові, промислові продукти та біопаливо.

«Очікується, що в межах проєктів виконавці — українські суб’єкти господарювання — надаватимуть ММСП експертну, технічну та фінансову підтримку задля розширення переробки зернових, олійних та бобових культур. Діяльність буде спрямована переважно на розширення діючих переробних потужностей, що призведе до збільшення виробництва продуктів переробки зернових з вищою доданою вартістю для внутрішнього споживання та експорту», — говориться у повідомленні.

Конкретні заходи можуть включати:

  • сприяння створенню осередків розвитку регіональних переробних потужностей зернових, бобових та олійних культур;
  • виготовлення товарних партій продукції з високою доданою вартістю;
  • залучення ММСП до розвитку горизонтального та вертикального партнерства;
  • започаткування та/або диверсифікацію переробки, підвищення продуктивності переробних потужностей;
  • впровадження кращих практик, стандартів контролю якості на різних етапах переробки продукції;
  • започаткування або диверсифікацію виробництва біоетанолу, твердого біопалива з відходів переробки зерна.

Очікувані результати: запровадити не менше ніж дві нові технології доробки/переробки зерна; збільшити кількість робочих місць; для нових переробних підприємств, створених в межах проєкту, — досягти планових показників виробництва; для переробних підприємств, які вже працюють, — збільшити обсяги виробництва на 20%, розширити асортимент виробництва на 25%, збільшити обсяги продажів на 10% у перший рік.

USAID Агро планує надати до 367 млн грн у межах 20 (двадцяти) проєктів терміном впровадження до двох років. Очікується, що сума кожного субгранту буде становити від 10 до 36 млн грн та обговорюватиметься індивідуально.

Повний опис технічного завдання дивіться за посиланням.

До 2 травня 2023 року проводиться реєстрація на передзаявочний онлайн-семінар, який USAID Агро проведе 3 травня 2023 року. 8 травня 2023 року — кінцевий термін прийому усіх запитань щодо цього конкурсу, 15 травня 2023 року — кінцевий термін подання концепцій 1-го етапу.