Українці встановили рекорд з купівлі житла в Іспанії: скільки коштує нерухомість

Українці в Іспанії цього року уклали рекордну кількість угод із нерухомістю з 2007 року. За підсумками першого півріччя 2022-го було куплено 1237 будинків, що на 73% більше у порівнянні з аналогічним періодом 2021 року, повідомляє “24 канал”.

Українці встановили рекорд купівлі житла в Іспанії: скільки коштує нерухомість - фото 1

Середня вартість житла, яке купують українці в Іспанії, становить 1612 євро за квадратний метр. Це значно нижче за середній показник для іноземців (2062 євро за квадратний метр). Оскільки українці переважно обирають для купівлі нерухомість бюджетної та середньої цінової категорії.

Водночас популярністю користуються будинки з терасами або садами, особливо у верхній частині Барселони або у більш зелених та упорядкованих районах. Середня ціна таких об’єктів становить від 500 тис. євро, оренда коштує близько 3200 євро на місяць.

За даними нотаріусів, більшість потенційних покупців житла з України – це сім’ї з дітьми, іноді – самотні жінки з дітьми, які отримують державну допомогу. Через середню і низьку купівельну спроможність вони шукають квартири без особливих вимог і уважно придивляються до ціни.

У розрізі провінцій, які користуються популярністю для покупки житла українцями, лідирують Аліканте, Валенсія та Барселона. На них припадає близько 60% загальної кількості пошукових запитів цього року. Також громадяни України часто підшукують варіанти у Малазі, Астурії, Мадриді, Таррагоні та інших регіонах Іспанії.