Робота генераторів на фермі збільшує частку собівартості електроенергії у 6 разів

За попередніми підрахунками, застосування дизельних генераторів для генерації електроенергії на фермі в 1 тис. корів збільшує частку собівартості електроенергії у 5-6 разів.

До того ж додається необхідність сервісного обслуговування обладнання. Відкладення доїння корови навіть на годину спричиняє суттєве просідання продуктивності, що надалі можна надолужувати місяцями. Про це розповіла генеральний директор Асоціації виробників молока Ганна Лавренюк.

«Майже всі підприємства, зокрема тваринницькі, мали запас генераторів, але це зовсім не та потужність, яка потрібна сьогодні. Раніше орієнтувались на відключення світла на 1-2 години. Молочно-товарна ферма на 1000-1500 корів — це потреба в 1 МВт/добу. Адже потрібно запускати доїння, кормовиробництво, годівлю. Аналогічна ситуація у свинарстві: вентиляція, освітлення та інше», — говорить Ганна Лавренюк.

Аналогічна ситуація з переробними підприємствами: перериваються всі технологічні процеси, що може призвести до втрати партії продукції. Для них потрібна хоча б прогнозованість відключень.