Український агросектор залишиться збитковим: названо причини

Український аграрний сектор через обмежені можливості для експорту та низькі ціни на внутрішньому ринку залишиться збитковим попри гарний врожай у 2023 році, який на 5-10% більше торішнього.

Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький, передає «БізнесЦензор».

«Протягом двох років повномасштабної війни показники агровиробництва в Україні залишаються на високому рівні й навіть перевищують на 5-10% торішні показники. Це стосується насамперед кукурудзи. За меншої площі вирощування вал досягне 29-30 млн т. Аналогічна ситуація із соєю та ріпаком», — сказав Висоцький.

Водночас, за словами заступника міністра, цінова ситуація порівняно з минулим роком стала гіршою.

«Якби це було те саме плюс 5-10%, в принципі, було б спокійніше. Але, на жаль, цінова ситуація свідчить про те, що за нинішніх цін рік по галузі буде збитковим», — констатував Висоцький.

Він нагадав, що представники провідних аграрних асоціацій два тижні тому озвучили оцінки збитків агросектору у 2023 році у розмірі $3,5 млрд.

«На жаль, ця цифра відповідає реальності. У масштабах нашого АПК — це суттєва велика негативна цифра», — підтвердив заступник міністра.

На його думку, вирішити проблему можна лише шляхом покращення логістики, оскільки оптимізація експортних шляхів автоматично означає вищі ціни на внутрішньому ринку.