Блокування польського кордону: чи загрожує Україні дефіцит палива

У Польщі почався страйк перевізників, унаслідок якого заблоковано майже всі під’їзні дороги до українського кордону. Чи загрожує це Україні дефіцитом автомобільного палива?

Джерело: акаунт Сергія Куюна на Facebook

Ситуацію з можливою нестачею палива в Україні через страйк польських перевiзників прокоментував директор консалтингової групи A-95 Сергій Куюн. “У жовтні через українсько-польський кордон автомобільним транспортом у країну було доставлено 36% від загального імпорту пропан-бутану, 18% – бензину і 16% – дизпалива. З бензином взагалі не бачу проблеми. З дизпаливом ситуація гірша, але прорвемося: ринок непогано спрацював у жовтні, запас ще є. Очікується сезонне зниження споживання, а там уже ринок адаптується до нових умов. А ось зі скрапленим газом може бути сумно. За останній місяць роздрібна ціна на автогаз зросла на 20% – до 31,5 грн/л. Це сталося ще до страйку через черги з нашого боку кордону, а саме через зростання агроекспорту”, – написав експерт.

Деталі: Сергій Куюн додав також: “Щоб зберегти колишній обсяг автопоставок, потрібно втричі більше машин. Їх немає. Ринок переходить на доставку залізницею, але це не швидкий процес”.