УКРАЇНСЬКІ ВИРОБНИКИ ЛОХИНИ НАРОСТИЛИ ЕКСПОРТ: ЯК ЦЕ ПОЗНАЧИТЬСЯ НА ЦІНАХ

У цьому сезоні українським ягідникам вдалося утримати ціни на лохину від падіння, а також суттєво збільшити її експорт. Про це повідомив керівник Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Тарас Баштанник, пише видання SEEDS.

Експерт пояснив, що не можна сказати, що зараз рекордно низькі ціни на лохину, тому що наразі найнижча ціна була по ринку в середньому, 80 гривень (ціна з поля).

«Але і минулого року вона теж була 80. Тому в порівнянні з минулим роком ціни у цьому відношенні не нижчі, вони такі самі в гривні. А в доларах навіть вищі, тому що курс минулого року був десь 41, 42 навіть, а зараз 37 (грн за долар – ред.)», – зазначив він.

Баштанник додав, що такого падіння цін на лохину, яке очікувалось, немає, принаймні зараз. Він сказав, що з врожайністю лохини також все добре.

За словами експерта, у порівнянні з минулим і багатьма попередніми роками, зросли показники експорту цих ягід, що дозволило, зокрема, встояти цінам на внутрішньому ринку.

«Суттєво виріс експорт. Ми ще не володіємо конкретними цифрами, але очевидно, що на експорт лохини поїхало на порядок більше, ніж це було минулого року, чи позаминулого. Я думаю, що це якраз і дозволило цінам на внутрішньому ринку втриматися», – пояснив він.

Баштанник прогнозує, що через тиждень-півтора ціни на лохину навіть підуть вгору, тому що основний, масовий збір буде вже фактично завершуватись.

«Хоча й бачимо, що споживання потроху починає просідати, оскільки люди вже поїли лохини, і переходять на серпневі традиційні позиції: кавун, персик, і так далі», — резюмував він.