Україні не вдалось наростити експорт згущенки до ЄС

Внутрішній попит на молочні консерви після свят знизився, а зовнішній традиційно для другої половини зими ще залишається слабким.

Тому виробники намагаються продати свій товар через акції, залишаючи базові ціни незмінними, повідомляє «Інфагро».

«Незважаючи на вихід українських молочноконсервних комбінатів на ринки країн ЄС, обсяги експорту молочних консервів збільшити поки що не вдалося. За 2023 рік було вивезено з України на 5% менше, ніж за 2022-й», — констатують фахівці.

І прогнозують, що поточного року зовнішні продажі згущеного молока, можливо, зростуть завдяки розвитку торгового співробітництва з європейськими партнерами.

Найбільшим минулого року був експорт молочних консервів до Грузії, США і Молдови — 19%, 17% та 16% відповідно. Значими були також частки постачань до Німеччини (11%) та Туркменістану (11%).

Як повідомляє Українська асоціація аграрного експорту, 2023 року згущене та сухе молоко принесли найбільші валютні надходження — $69 млн (-24%).

Загалом минулого року вартість експорту молокопродуктів знизилась на 27%, до $182 млн. З яких експорт масла і молочних паст склав $42 млн (-49%), сирів — $40 млн (-5%), незгущеного молока і вершків — близько $17 млн (без змін), сироватки — майже $11 млн (-31%).

Вдалось суттєво наростити експортні продажі морозива українського виробництва — $33 млн (+67%), кількісні обсяги — 9,9 тис. т (+44%).