Україна збільшить ягідні площі у 2023 році

Частина ягідних підприємств має плани збільшення насаджень у 2023 році.

Про це на форумі «Інстенсивний ягідник. Виклики сьогодення» повідомила Ірина Кухтіна, президентка асоціації «Ягідництво України».

Такі рішення будуть сильно залежати від активності бойових дій в Україні та фінансових факторів, в тому числі підтримки, уточнила Кухтіна.

Експертка також констатувала, що минулого року нові ягідники закладали великі господарства, у яких ще до війни був передзамовлений посадковий матеріал, тому іншого виходу у них не було. Також нові площі заклали підприємства, які скористалися грантовою підтримкою, але не державною, а Європейського Союзу та інших закордонних донорів.

Оскільки це були саме недержавні грантові кошти, зауважує голова асоціації, Міністерство на умови надання цих грантів впливало лише обмежено. Вони були спрямовані в основному на новостворені ягідні виробництва, проте з програм випали вже існуючі.

«Ми будемо домагатися, щоб у 2023 році було більше підтримки саме існуючим господарствам, бо це менш ризиковано та більш обгрунтовано і логічно, – резюмувала Кухтіна. – Проте не все ми можемо сьогодні впливати – бо як країна багато у чому живемо за рахунок чужих грошей. Це треба приймати».