У Києві піднялася вартість оренди квартир: де найдорожче і найдешевше зняти житло

У лютому цього року медіанна вартість оренди житлової нерухомості Києва становила $5,2 за кв. м, що на 4% більше у порівнянні з січнем. Якщо порівнювати з даними річної давності, ціна знизилася наполовину в доларовому еквіваленті, в гривні – на 37%, свідчать дані Address.ua.

На тлі різкого повішення рівня безробіття громадяни їдуть до столиці у пошуках заробітку, що підвищує попит на нерухомість.

Минулого місяця ціна оренди квадратного метра однокімнатних квартир становила $5,8/кв. м, двокімнатних – $5,2, трикімнатних – $4,5. Найвищі ціни на оренду традиційно зафіксовані у Печерському районі – $675 за об’єкт, або $9 за кв. м. Далі йде Шевченківський район із $355 ($6/кв. м). Замикає трійку лідерів Голосіївський район – $350 за об’єкт ($6/кв. м).

Водночас мінімальну медіанну ціну на оренду квартир зафіксовано в Деснянському районі – $155, або $3 відповідно.

В Киеве поднялась стоимость аренды квартир: где дороже и дешевле всего снять жилье - фото 1

Щодо окремо однокімнатних квартир, то лідером є також Печерський район – $435. На другому місці знаходиться Голосіївський район – $274. У Дарницькому та Шевченківському районах у середньому можна зняти “однушку” за $205 та $217 відповідно. У нижній частині списку знаходиться Деснянський район із $150 за місяць.

В Киеве поднялась стоимость аренды квартир: где дороже и дешевле всего снять жилье - фото 2

Як зазначив директор City Development Solutions Роман Герасимчук, на ринку спостерігається збалансування попиту та пропозиції. Понад 40% від загальної кількості пропозицій посідає однокімнатні квартири. 36% – на двокімнатні, 20% – трикімнатні квартири. Найважливішим критерієм пошуку квартир в оренду є ціна.

Незважаючи на зростання цін, ринок залишатиметься нестабільним до закінчення війни, вважає експерт.