У Калуші запустять підприємство з виробництва добрив після майже 18 років простоювання

Фонд держмайна (ФДМ) разом з новим керівництвом АТ “Оріана” і місцевою владою Івано-Франківської області підготують до початку літа дорожню карту відновлення роботи підприємства після майже 18 років простоювання. Після модернізації об’єкт виставлять на продаж, повідомили у ФДМ.

Підприємство розташоване у Калуші та перебуває в управлінні Фонду держмайна, який призначив Руслана Кучерявого на посаду в. о. директора підприємства.

Новий керівник має провести повну інвентаризацію всього майна, а також існуючі договори оренди приміщень. Також його зобов’язали перевірити законність відчуження майна у попередні роки і розпочати повернення активів. Крім того, заплановано розробку дорожньої карти щодо відновлення видобутку та перероблення калійних руд.

У 90-х роках “Оріана” була лідером української хімічної промисловості. Компанія виробляла поліетилен, а також мала завод з виробництва калійних добрив.

За основним профілем підприємство вже давно не працює. Єдиним джерелом доходів є здавання в оренду нежитлових приміщень, обладнання та автомобілів. Підприємство накопичило великі борги.

Водночас потреба України у калійних добривах становить близько 2 млн тонн на рік. До повномасштабного вторгнення РФ їх  імпорт становив близько $350 млн щороку. Основними постачальниками були Білорусь, Польща, Росія і Німеччина.

Запаси калійних солей – сировина для виробництва калійних добрив – в Україні сягають 4,3 млрд тонн. У перерахунку на добрива це 457 млн тонн.

У Фонді держмайна вважають, що за умови модернізації виробництва, об’єкт стане привабливим для інвесторів на ринку мінеральних добрив.