У 2023 “Арселор Міттал Кривий Ріг” зменшив виробництво сталі на 18,5% до 1 млн тонн

У 2023 році порівняно із 2022 роком гірничо-металургійний комбінат “Арселор Міттал Кривий Ріг” (Дніпропетровська область) зменшив виробництво сталі на 18,5% до 1 млн тонн.

Про це йдеться в повідомленні підприємства, передають Українські Новини.

У 2023 році також зменшилось виробництво чавуну на 7,2% до 1,6 млн тонн, прокату – на 19,2% до 0,9 млн тонн, коксу – на 20,3% до 0,9 млн тонн, видобуток руди – на 2,1% до 11,4 млн тонн та збільшилося виробництво концентрату на 0,4% до 4,6 млн тонн.

Згідно з повідомленням, через постійні атаки ворога та пов’язані з ними проблеми “Арселор Міттал Кривий Ріг” зміг у 2023 році використовувати виробничі потужності металургійного виробництва на 25-30%, в гірничому департаменті ця цифра дорівнює 40%.

“У 2023 році ціни на електроенергію, транспортування, вугілля та інші складові різко в рази зросли та стабілізувалися, залежно від позиції, від 2 до 5 разів порівняно з довоєнним рівнем. Ці умови дуже негативно вплинули на наші фінансові результати, оскільки вони мають прямий негативний вплив на конкурентоспроможність такої товарної продукції, яку ми виробляємо. Окрім наслідків на цих ринках, у 1-му та 2-му кварталах 2023 року на нас також вплинули серйозні перебої в постачанні ресурсів. Так, у 1-му кварталі відбулося обмеження постачання електроенергії, і це не дозволило нашій компанії запустити усі заплановані агрегати. І, раптово, після вирішення наших проблем з електроенергією, була зруйнована Каховська дамба, чого ніхто не очікував і не передбачав. Ця подія ще раз засвідчила жорстокість і підступність ворога і спричинила екологічну та гуманітарну катастрофу в кількох регіонах України, а також призвела до припинення виробництва сталі на нашому заводі на кілька місяців”, – повідомив генеральний директор “Арселор Міттал Кривий Ріг” Мауро Лонгобардо.

За його словами, у 2024 році комбінат планує збільшити виробництво продукції.

“Наші капітальні витрати також спрямовані на виживання у воєнний час. Зі зрозумілих причин ми зупинили масштабні інвестиційні проєкти, такі як фабрика огрудкування, поки воєнна ситуація не стане більш передбачуваною. Це має допомогти заводу пережити важкі часи. Наразі основний акцент нашого стратегічного плану капітальних інвестицій припадає на ключовий проєкт, який необхідний для функціонування виробництва – будівництво нового хвостосховища “Третя Карта”. Але ми продовжуємо сплачувати податки, платити зарплату нашим працівникам, виконувати екологічні зобов’язання – у 2023 році ми закрили найстаршу агломераційну фабрику метвиробництва, разом із закриттям у 2022 році двох коксових батарей № 1 і 2 це дозволить значно знизити промислове навантаженні у регіоні навіть у воєнний час”, – повідомив Лонгобардо.

Як повідомляли Українськi Новини, у 2022 році порівняно із 2021 роком “Арселор Міттал Кривий Ріг” зменшив виробництво сталі у 4,1 разу до 1,2 млн тонн.

Потужності підприємства розраховані на щорічний випуск понад 6 млн тонн сталі, понад 5 млн тонн прокату й понад 5,5 млн тонн чавуну.

95,1283% акцій комбінату належить компанії Mittal Steel Germany GmbH, яка входить до складу міжнародного холдингу Arcelor Mittal.

“Арселор Міттал Кривий Ріг” є найбільшим виробником сталевого прокату в Україні, що спеціалізується на виробництві довгомірного прокату, зокрема арматури та катанки.