Польща анонсувала переговори щодо ліцензування агропродукції з України

Польща за кілька днів розпочне технічні переговори з Україною щодо ліцензій на постачання продовольства.

Про це повідомив міністр сільського господарства Республіки Польща Чеслав Секерський, пише «Європейська правда» з посиланням на польські ЗМІ.

Він заявив, що сертифікати, створені за зразком тих, які Румунія та Болгарія погодили з Україною, обмежать надмірний приплив товарів до Польщі та допоможуть припинити торгову суперечку між Варшавою та Києвом.

«Наші експерти з Міністерства сільського господарства спілкуватимуться з фахівцями Мінагрополітики України і обговорюватимуть продукт за продуктом. Будуть ліцензії, в яких будуть вказані обсяги експорту, а також у цих ліцензіях буде запис про одержувача, куди йде товар. Ми хочемо це трохи формалізувати, але це також впорядкувало б торговельні потоки», — сказав міністр.

Секерський уточнив, що початок переговорів поки що не означає скасування ембарго, і наразі воно залишатиметься чинним.

Водночас, польський прем’єр-міністр Дональд Туск оголосив, що Україна та Польща відновлять міжурядові консультації у другій половині березня. Темою консультацій буде, серед іншого, питання українського зерна та його імпорт до Польщі.

Він зазначив, що під час візиту до Києва почув чітке запевнення, що українська влада не зацікавлена ​​в неконтрольованому експорті.

«Вони підписали цікаві угоди, в основному щодо транзиту з Румунією та Болгарією. Подібну домовленість ми шукатимемо на рівні українського та польського урядів», – наголосив польський прем’єр-міністр.