У 2022 році виробник “Моршинської” IDS Ukraine зменшила виробництво на 15,3%

2022 року порівняно з 2021 роком виробник питної води під брендами “Моршинська” та “Миргородська” компанія IDS Ukraine зменшила виробництво на 15,3% до 62,6 млн дал.

Про це йдеться в повідомленні компанії, передають Українськi Новини.

Зокрема, виробництво питної мінеральної негазованої води зменшилось на 15,6% до 30,1 млн дал, а виробництво питної мінеральної газованої води – на 16,3% до 28,9 млн дал.

Моршинський завод мінеральних вод “Оскар” (Львівська область) скоротив виробництво на 24,9% до 45 млн дал, а Миргородський завод мінеральних вод” (Полтавська область) зберіг виробництво на рівні 14 млн дал.

Згідно з повідомленням, скоречення виробництва пов’язано зі збільшеним запасом продукції на складі і великою благодійною програмою у минулому році.

“В умовах війни та постійних відключень світла змінився підхід до обсягів запасу продукції на складах. У жовтні компанія ухвалила непросте з погляду фінансів рішення – суттєво збільшити запаси води. Якщо раніше на складі зберігалося готової продукції на 17–20 днів продажів, то зараз цей показник зріс на 35–50%, тобто до 26–30 днів. Оскільки запас вимірюється десятками мільйонів пляшок, це дуже великий обсяг виробленої продукції й величезні кошти, спрямовані на забезпечення такого запасу”, – повідомив директор з управління ланцюгом постачання IDS Ukraine Сергій Муренко.

Він зазначив, що попри війну, незмінними залишилися: географія перевезень (за виключенням окупованих регіонів), логістичні партнери та підхід до транспортних перевезень.

Зокрема, як і раніше, IDS Ukraine використовує автомобільний транспорт, проте значно зросли логістичні витрати.

“В умовах війни компанія потрапила в абсолютно іншу реальність вартості послуг. Ціни на транспортні перевезення різко підскочили. На це значною мірою вплинула паливна криза. У квітні транспортні витрати компанії зросли на 168 %. У цей час окупанти активно обстрілювали підприємства по нафтопереробці. Проте апогею криза досягла у червні – був транспорт, були замовники, що чекали на товар, але не було можливості заправити великі фури. Машини по пів доби стояли на заправках, щоб поповнити бак. Через тотальний дефіцит палива вартість перевезень зросла ще більше. Та в міру стабілізації паливного ринку у вересні витрати дещо знизилися. Втім, слід зауважити, що із серпня компанія працює у новій ціновій реальності, яка удвічі дорожча за довоєнний рівень”, – сказав Муренко.

За його словами, наразі вартість транспортних витрат порівняно з початком 2022 року зросла до 126%.

Як повідомляли Українськi Новини, за 11 місяців IDS Ukraine зменшила EBITDA на 67% до 308 млн гривень.

IDS Group Ukraine – найбільший український холдинг мінеральних вод, він виробляє мінеральні води під ТМ “Миргородська”, “Моршинська”, “Аляска”, та “Аква Лайф”, імпортує в Україну воду ТМ Borjomi.