Цінові гойдалки на ринку оренди: квартири у Києві знову подешевшали через низький попит

На початку 2023 року попит на оренду житлової нерухомості у Києві впав до 1/3 від довоєнного рівня. Ціни також опустилися після зростання у серпні та наприкінці минулого року. У січні медіанна вартість оренди у доларовому еквіваленті становила $5/кв. м проти $5,5 у грудні та $6 у листопаді 2022-го. Про це повідомляє портал Address.ua.

Медіанна ціна однокімнатних квартир минулого місяця становила $5/кв. м, двокімнатних та трикімнатних – $4/кв. м.

Ценовые качели на рынке аренды: квартиры в Киеве опять подешевели из-за низкого спроса - фото 1

Найдорожчим районом Києва для оренди є Печерський, де медіанна вартість квартири сягає майже $680. При цьому мінімальну медіанну ціну зафіксовано в Деснянському районі – $164. Загалом найбільше ціни на житлову нерухомість впали саме в спальних районах, оскільки в центральних цінах тримається за рахунок більш платоспроможних орендарів.

Ценовые качели на рынке аренды: квартиры в Киеве опять подешевели из-за низкого спроса - фото 2

Що стосується структури ринку, то в даний час спостерігається збалансування попиту та пропозиції. Так, у січні кількість квартир, вільних для заселення, зменшилась на 12,6% порівняно із груднем поточного року. 45% від загальної кількості припадає на “однушки”, 35% – на “двушки” і 20% – “троячки”.

Приблизно такі ж показники – й у структурі попиту, крім сегмента трикімнатних квартир, якими цікавляться лише 14% орендарів.

Аналітики прогнозують, що у 2023 році на ринку оренди продовжаться “цінові гойдалки”. Ситуація сильно залежить від перебігу бойових дій та міграції населення.

“Що стосується цінової динаміки, то, очевидно, що вплив війни на оренду було більше, ніж на продаж нерухомості – здавання житла за будь-яку суму для багатьох орендодавців краще, ніж квартира, що простоює, що і призвело до падіння медіанної ціни оренди вдвічі порівняно з січнем 2022 року. року”, – кажуть експерти.