Топ-3 продуктів тваринництва, які найчастіше не проходять ветконтроль

Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів 2023 року затримала 82 вантажі за результатом державного ветеринарно-санітарного контролю під час ввезення (пересилання) до України.

Про це розповів голова Держпродспоживслужби Сергій Ткачук під час публічного звіту за результатами діяльності відомства.

Так, лідерами за невідповідністю законодавству України є вантажі з м’ясом та м’ясопродуктами, на другому місці — риба та рибопродукти (всього), на третьому — молоко та молокопродукти. Значний обсяг затримано з іншими продуктами (яйця, мед та інші).

Крім того, у відомстві визнали, що в Україні спостерігається тенденція до погіршення епізоотичного стану, оскільки порівняно з попередніми роками збільшилась кількість випадків захворювання тварин на сказ, грип птиці, АЧС та лейкоз.

«Причина одна і найбільш важлива — через воєнний стан обмежені можливості виконання комплексу заходів щодо боротьби зі захворюваннями. Також необхідно зазначити, що на територіях бойових дій Держпродспоживслужба не має змоги провести роботу. І, як усім зрозуміло, контроль за міграцією тварин нереально здійснити. Тому надзвичайно важлива робота фахівців Держпродспоживслужби в прифронтових регіонах», — говориться у повідомленні відомства.

Також Держпродспоживслужба торік встановила 2690 вільних ділянок на площі 141,5 тис. га та 72,2 тис. м². Це дало змогу здійснювати експорт до КНР, країн ЄС, Республіки Туреччина, Республіки Молдова, Держави Ізраїль та інших.

Також територіальні органи ДПСС видали торік 10 453 посвідчення про право роботи з пестицидами та 301 підтвердження на зразки насіння та садивного матеріалу, затверджено розташування 349 насіннєвих посівів перехреснозапильних рослин.